ریچارد برانسون کیست؟

ریچارد برانسون کیست؟
سر ریچارد چارلز نیکلاس برانسون  یک بیزینس من،سرمایه گذار، نویسنده و خیّر اهل بریتانیا می باشد، وی گروه ویرجین را در دهه 1970 تاسیس کرد و بیشتر از 400 شرکت را در زمینه های مختلف کنترل می کند، ریچارد برانسون یکی از کارآفرینان بزرگ حال حاضر دنیا است که شیوه زندگی و ریسک‌های مالی اش، الگوی تعداد زیادی از جوانان مشغول به این حوزه می باشد.
ریچارد برانسون، هیچ گونه محدودیتی در زندگی خود به وجود نیاورده بود، او خواهان تجربه بدون هیچ حد و مرزی برای همه چیز است،  او انتظار این را ندارد که در پایان تمامی این تجربه‌ها با موفقیت به پایان برسد، عشق و دلبستگی او به زندگی در زمانی است که در مقطعی به مشکلات بزرگ و شرایط سخت برخورد کند.

ریچارد برانسون، نابغه تجارت و کارآفرینی

ریچارد برانسون، نابغه تجارت و کارآفرینی

زندگینامه ریچارد برانسون

ریچارد برانسون در لندن و در سال 1950 متولد شد، وی تا شانزده سالگی در مدرسه استو، مدرسه ای مستقل در باکینگهام شاییر تحصیل کرد، برانسون دچار نارساخوانی و عملکرد تحصیلی ضعیفی بود، در روز آخر مدرسه ، مدیر ارشدش، به او گفت كه یا در زندان به سر می برد یا میلیونر می شود، والدین برانسون از سنین کودکی از تلاشهای وی حمایت می کردند، مادرش کارآفرین بود و یکی از موفق ترین سرمایه های او ساخت و فروش جعبه های چوبی و سطل های زباله بود.
سرانجام ریچارد برانسون یک فروشگاه ضبط را در خیابان آکسفورد در لندن راه اندازی کرد، در سال 1971 وی در رابطه با فروش رکورد هایی که به عنوان سهام صادراتی اعلام شده بود، مورد سوال قرار گرفت، این موضوع هرگز به دادگاه ارائه نشد زیرا برانسون موافقت كرد كه مالیات خرید بدون پرداخت 33٪ و جریمه اش را بازپرداخت كند، والدین وی برای کمک به پرداخت تسویه حساب، مجدداً به خانه وام مسکن پرداختند.
برانسون ابراز تمایل کرد که در سنین جوانی کارآفرین شود، اولین کار تجاری وی در سن 16 سالگی مجله ای به نام دانش آموز بود، در سال 1970، او یک کار ثبت سفارش از طریق پست الکترونیکی راه اندازی کرد. وی در سال 1972 زنجیره ای از فروشگاه های ضبط، ویرجین رکورد را افتتاح کرد، در سال 2004، او شركت پرواز فضایی ویرجین را مستقر در بندر هوایی و فضایی Mojave، كه برای هواپیمای زیرزمینی SpaceShipTwo برای گردشگری فضایی طراحی شده بود، تاسیس نمود.
در سال 2000، برانسون به دلیل خدمات به کارآفرینی در کاخ باکینگهام به مقام شوالیه رسید، او به خاطر کار خود در خرده فروشی، موسیقی و حمل و نقل و همچنین سلیقه او برای ماجراجویی و حتی برای کارهای انسان دوستانه اش، به چهره ای برجسته جهانی بدل شده است، در سال 2007، او در فهرست 100 نفر با نفوذ ترین افراد در جهان قرار گرفت، در آوریل 2018 ، فوربس ارزش ثروت خالص برانستون را 5.1 میلیارد دلار را تخمین زده است.
ریچارد برانسون حتی در زمینه های مربوط به مراقبت از محیط زیست فعالیت های گسترده ای انجام داده است و یک شرکت با نام Virgin Fuel  را افتتاح نمود که سوخت اتومبیل ها و هواپیما ها را با هزینه و قیمت بسیار مناسبی تامین می کند، او در سال 2006  خواهان این شد که مبلغ سود بسیاری از شرکت ها و مجموعه های  زیر نظر خود را بر روی سازمان های تحت پوشش حمایت از محیط زیست و پروژه های آنها هزینه نماید.

همه کارها از روی یک نا امیدی شروع می شود

همه کارها از روی یک نا امیدی شروع می شود

 

جملاتی از ریچارد برانسون

ریچارد برانسون یک بار گفت: “هیچ نکته ای برای شروع کار خود ندارید، مگر اینکه شما آن را از روی احساس ناامیدی انجام دهید” این جمله بر تلاش بر موفقیت در زمان ناامیدی تاکید دارد و بیان می کند که انسان ها در زمان ناامیدی، شکست و دورانی که به بن بست رسیده اند می توانند به موفقیت های بزرگ دست پیدا کنند.
همچنین اون بیان می کند، “یک تجارت باید مشارکت داشته باشد، باید سرگرم کننده باشد و باید از غرایز خلاق خود را نیز کمک بگیرید” این جمله بدین معنا است که، اگر از کارهایی که انجام می دهید لذت نمی برید، می توانید کار سخت و خوبی را انجام دهید. مطمئناً، شما می توانید تمام روز کاری را که دوست ندارید سر کار بروید و در یک میز کار بنشینید، اما آیا تا به حال صاحب مشاغل خود خواهید بود یا کنترل تصمیمات روزانه را بر عهده خواهید داشت؟ احتمالا نه، برانسون نه تنها به این دلیل که سخت کار می کند و خوش شانس است، بسیار موفق است، بلکه به دلیل اینکه سرگرمی دارد و از کار خود لذت می برد.

کتاب های الهام بخش ریچارد برانسون

کتاب های الهام بخش ریچارد برانسون

 

کتاب های ریچارد برانسون

Screw It, Let’s Do It: این کتاب درمورد ی مسائل مربوط به زندگی شخصی و کاری ریچارد برانسون می باشد و صحبتش بر این اساس است که هر کاری توانایی به انجام رسیدن را دارد و حتی با سخنان منفی دیگران مواجه شدید، دوباره تلاش خود را انجام دهید تا به موفقیت برسید.
Losing My Virginity: این کتاب یکی از کتاب های پر فروش ریچارد برانسون در سال 1998 می باشد که در مورد ماهیت های مهم زندگی خودش و کسب و کارش در شرکت ویرجین می باشد.

Finding My Virginity: بعد از حدود 20 سال از انتشار کتاب Losing my virginity  او در سال 2017 تلاش نمود یک کتاب نو به قلم نگارش درآورد تا  تمام مسائل و گزارشات مربوط به زندگی خود را بنویسد، او در این کتاب عنوان کرد که طی این سالها با شکستن انواع قوانین و جا به جا کردن مرزها به موفقیت رسیده است.
The Virgin Way: یکی از بهترین و کامل ترین کتاب های ریچارد برانسون می باشد که در مورد بیزینس، رهبری، مسائل مربوط به انسانیت و فعالیت های انسان دوستانه، چگونه تفکر کردن، چگونه آموختن، چگونه گوش سپردن و حتی چگونه شاد بودن است، او در این کتاب از تبادلات تجاری خود، و راز های مهم رهبری خود سخن گفت و عنوان کرد انسان های بزرگ جگونه در زندگی امروزه به بهترین کشف ها می رسند و توانایی موفقیت را دارا هستند،او همچنین در این کتاب بیان کرد که بزرگان سیاست، بزرگان تجارت و بزرگان علم و کشف به دنبال چه چیزهایی بوده اند و چه موانعی را برای رسیدن به درجه بالایی از موفقیت و شکوفایی از سر راه برداشتند.

مرور این مطلب در ۳۰ ثانیه

نظر سردبیر
4.2/5
نظر نویسنده
4.2/5

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من معصومه کلانتری نویسنده،سخنران،مربی و مشاور استعدادیابی هستم؛ مدتهاست که بیشتر زمان خود را صرف تحقیق و پژوهش در حوزه استعدادیابی کرده‌ام.

از من بیشتر بدانید …