ناپلئون هیل کیست؟

ناپلئون هیل کیست؟

ناپلئون هیل یک نویسنده آمریکایی است که از اولین تولید کنندگان ژانرجدید و مدرن ادبیات می باشد. مشهورترین اثر وی فکر کنید و ثروتمند شوید از پرفروش‌ترین کتاب‌های تمام دوران می باشد. به گفته کسانی که از زندگی نامه وی اطلاعاتی دارند ناپلئون در یک اتاق دو کابینه در شهر بندری روستای ویس در ایالت ویرجینیا در تنگدستی به دنیا آمد. در ۱۰ سالگی مادر خود را از دست داد و  دو سال پس از آن پدرش ازدواج نمود.

نویسندگی ناپلئون هیل

1ناپلئون هیل

ناپلئون هیل در سن ۱۳ سالگی شروع به نوشتن برای یک روزنامه شهری کرد. از درآمد خود به عنوان خبرنگار برای ورود به دانشگاه استفاده کرد اما ناپلئون هیل به دلایل مالی کشور خود را ترک کرد و این را می‌توان یک نقطه عطف برای آن در در نظر گرفت. در سال ۱۹۰۸ با یکی از مردان مشهور زمان خود صنعتگر اندرو کارنگی مصاحبه کرد. ناپلئون هیل در این مصاحبه کشف کرد که کارنگی معتقد است روند موفقیت می‌تواند با فرمول ساده ای ارائه شود که قابل کپی برداری است. پیشنهاد کارنگی این بود مصاحبه با افراد مشهور بدون پرداخت هزینه و فقط ارائه نامه های مرجع به وی. با  مصاحبه ۵۰۰ زن و مرد موفق که بسیاری از آنها میلیونر هستند برای کسب و انتشار فرمول موفقیت پرداخت.

این بخش از تحقیقات منجر شد که ناپلئون هیل با بسیاری از مشهورترین افراد زمان خود از جمله توماس ادیسون، الکساندر گراهام و…..  تحقیق کرده و تحقیقات وی حدود ۲۰ سال به طول انجامید. اولین فرمول موفقیت که ناپلئون هیل و  کارنگی منتشر کردن قانون موفقیت بود که در سال ۱۹۲۸ منتشر شد این فرمول بعداً در دوره های تحصیل در خانه از جمله مجموعه ۱۷ جلدی

2ناپلئون هیل

ذهن پویا تا سال ۱۹۴۱ منتشر شد.

ناپلئون هیل از سال ۱۹۱۹ تا ۱۹۲۲ و ناشر نشریه گلدن روبن هیل بود. در سال ۱۹۳۰ ناپلئون هیل نردبان موفقیت را منتشر کرد و از سال ۱۹۳۳ تا ۱۹۳۶ به عنوان مشاور رئیس جمهور فرانکلین روزولت فعالیت میکرد.

فرمول موفقیت مفهومی بود که ناپلئون هیل به طور گسترده مورد مطالعه قرار داده بود. کارنگی قبلا گفته بود که فرمول موفقیت آن قدرتمند است که اگر یاد بگیرند چگونه آن را به دیگران اعمال کنند می توانند زمان  مدرسه  رسمی را نصف کرده و در عین حال افرادی موفق تربیت کنند. این فرمول توسط همه بازرگانان و مخترعان برجسته اواخر قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم مورد استفاده بود. کارنگی از ناپلئون خواسته بود که  کاربرد این فرمول را توسط ۵۰۰ ثروتمند آمریکایی و دیگران تایید کند و این فرمول را می توان با عنوان انچه که به شما باز خواهد گشت خلاصه کرد یک مفهوم مشترک که امروزه بسیاری از مشاغل از آن استفاده می‌کنند.  ناپلئون مثال‌های زیادی را در کتاب خود در مورد فرمول مورد استفاده آورده است یک مورد در ایجاد شرکت فولاد ایالات متحده آمریکا در سال ۱۹۰۹ که مبلغ ۶۰۰ میلیون دلار جدید ثروت جدید به دست آورد.

تنها با یک آموزش ساده ابتدایی کارنگی به ثروتمندترین فرد جهان تبدیل شد طبق برخی از  تخمین‌ها کارنگی صد برابر بیل گیتس ثروتمند بود. در کتاب خود اظهار داشت که هر قیمتی از زندگی بخواهید زندگی به ما به پرداخت میکند.

3ناپلئون هیل

وی مدت های زیادی را  در اثر یادبود گذراند و در باره زندگی مختلف فکر کنید و ثروتمند شوید آمده که موفقیت بزرگ شخصیت‌های خود را در استفاده از فرمول موفقیت برای دسترسی به همه دستاوردها ضروری می‌داند. تلاش برای توصیف فرمول کارنگی ادبیات و تاریخ جهان ما را پر می‌کند آنچه که ما به محیط داده ایم باز خواهد گشت  ناپلئون همچنین با عبارت متفکر معمولی اعتبار داردکه به عنوان  استاد ذهن ممکن است تعریف شود.

کتاب های ناپلئون هیل

ناپلئون هیل  یکی از نویسندگان بزرگ در مورد موفقیت است که تحقیق های بسیار زیادی کرد و با نزدیک ۵۰۰ نفر از موفق ترین افراد زمان خود مصاحبه نمود که کتاب‌های بسیار زیادی دارد یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های وی فکر کنید و ثروتمند شوید اس. از  دیگر آثار وی میتوان  کتاب های زیر را نام برد:

۳۶۵روز الهام

الهام های روزانه برای روزمره مردان

فکر کنید و رشد کنید

پنجاه و دو درس برای زندگی

رشد غنی صلح

با آرامش ذهن غنی شوید

چگونه ثروتمند شویم

چگونه میتوان حقوث خود را بالابرد

جملات برتر ناپلئون هیل

ناپلئون هیل  جملات بسیار زیبایی دارد که هر کدام از آنها الهام بخش زندگی ما و تغییر دهنده زندگی و راه و روش آن می باشد. برای مثال تعدادی از جمله های زیبای وی را در ادامه برای شما آورده ایم امیدوارم که از دیدن آنها لذت ببریم

  • این مسئله را به خاطر داشته باشید میل ضعیف نتایج ضعیفی را به همراه دارد همانطور که آتش کوچک باعث گرمای کمتری میشود.
  • هر انچه که ذهن می تواند تصور کند و به آن ایمان داشته باشد می‌تواند به دست بیاورد.
  • شما مسئول سرنوشت خود هستید می توانید محیط شخصی خود را تحت تأثیر و هدایت و کنترل قرار دهید می توانید زندگی خود را به آنچه که می‌خواهید تبدیل کنید.
  • هنگامی که شکست میخورید این مورد را قبول کنید که برنامه‌های شما مسیر درستی نمی‌ رود. این برنامه‌ها را از نو بسازید و دوباره رسیدن راه رسیدن به هدف ها و آرزوهای خود را در پیش بگیرید.
  • اگر نمی توانید کارهای عالی انجام دهید کارهای کوچک را خیلی عالی انجام دهید.
  • هرگز منتظر نمانید زمان هیچ گاه در موقعیت درست خود قرار نمی گیرد با ابزارهایی که دارید کار خود را شروع کنید در طول مسیر قطعاً ابزارهای بهتری برای طی کردن راه و رسیدن به هدف های خود پیدا خواهید کرد.
  • برای رسیدن به موفقیت قطعاً شکست بر شما غلبه خواهد کرد و شما قطعاً شکست خواهید خورد. بسیاری از مردان هنگامی که شکست می خورند ساده ترین و منطقی‌ترین راه را انتخاب می‌کنند و کار را ترک می‌کنند. این دقیقا همان کاری است که بیشتر مردم و اکثر آدمها انجام می‌دهند. اما موفق ترین مردم برای مصاحبه های خود گفتند که تنها راه پیروزی آنها و حرکت کردن آنها یک قدم بالاتر از نقطه‌ای بود که شکست بر آنها غلبه کرده و آنها شکست خوردند پس حرکت کنی.
  • نیروی خودتان را برای یک هدف متمرکز کنید با تمرکز کردن بر روی اهداف تان و هدفهایتان های خواهید دید که دنیا ایستاده است و حرکت نمی کند تا شما به هر آنچه که هدف شما میباشد برسید و آن را برآورده کند.

اگر دقت کرده باشید تمامی جملات ناپلئون هیل راه هایی برای یافتن موفقیت می باشد و آنها  ساده ترین راه ها هستن راه هایی که ممکن است همه ما آنها را طی کرده باشیم و در مسیر آنها شکست خورده باشیم.

مرور این مطلب در ۳۰ ثانیه

نظر سردبیر
4.2/5
نظر نویسنده
4.2/5

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من معصومه کلانتری نویسنده،سخنران،مربی و مشاور استعدادیابی هستم؛ مدتهاست که بیشتر زمان خود را صرف تحقیق و پژوهش در حوزه استعدادیابی کرده‌ام.

از من بیشتر بدانید …