تست استعدادیابی اوکانر آنلاین + دانلود تست استعدادیابی

ماجرای تست استعدادیابی به شیوه جانسون اوکانر به زمانی برمی‌گردد که رئیس شرکت جنرال الکتریک به این نتیجه رسید که اگر کارکنان شرکت در زمینه‌هایی که بیش‌تر با توانایی‌های ذاتی آن‌ها تطابق دارد مشغول به کار شوند، هر دو طرف سود بیش‌تری می‌برند. ازاین‌رو در سال ۱۹۲۲ مسئولان شرکت از اوکانر خواستند تا پروژه‌ای را طراحی کند که بتواند زمینه‌ی مناسب برای هر فرد را تعیین کند. به‌این‌ترتیب اوکانر تبدیل به یکی از اولین کسانی شد که اظهار کرد استعداد به‌صورت ذاتی در همه‌ی افراد وجود دارد. در این مقاله قصد داریم تست استعدادیابی به شیوه جانسون اوکانر و ابعاد مختلف آن را موردبررسی قرار دهیم. سرفصل‌های عنوان‌شده در این مقاله عبارت‌اند از:

 • قوانین اولیه تست استعدادیابی جانسون اوکانر
 • توصیف تست استعدادیابی اوکانر رایگان

قوانین اولیه تست استعدادیابی جانسون اوکانر

اوکانر اذعان داشت که مطالعه توانایی‌های انسانی و آگاهی از آن‌ها می‌تواند در تصمیم‌گیری‌های مهم تحصیلی و شغلی به افراد کمک کند. ازاین رو تست استعدادیابی به شیوه جانسون اوکانر بر اساس قوانین اولیه زیر شکل گرفته است:

 1.  اولین قاعده از تست استعدادیابی اوکانر اعلام می‌کند که تمام ما با استعدادهای خاصی متولد شده‌ایم که گذر زمان هم تغییری در آن ایجاد نکرده و آن‌ها برای همیشه در ما باقی می‌مانند.
 2. افرادی که استعدادهایشان بلااستفاده مانده اغلب در طول زندگی ناراضی بوده و حس می‌کنند کاری که به خاطر آن متولد شده‌اند را انجام نمی‌دهند.
 3.  با دانلود تست استعدادیابی جانسون اوکانر، قانون سوم آن را نیز به‌وضوح درک خواهید کرد. در این قانون بیان شده که اگر استعدادهای ذاتی خود را با علاقه‌مندی خود مطابقت دهید، به‌احتمال‌زیاد از کاری که انجام می‌دهید بیشتر لذت می‌برید.
 4. چهارمین قانون تست استعدادیابی اوکانر بر اساس اهمیت واژگان شکل گرفت. وی در این قانون بیان می‌کند که واژگان در موفقیت شغلی افراد نقش مهمی دارند. اوکانر که سال‌ها در حوزه روان‌سنجی فعالیت کرده بوده معتقد بود که انتخاب صحیح واژه‌ها نقش بسیار مهمی در موفقیت حرفه‌ای افراد ایفا می‌کند. اوکانر معتقد است هوشی که به زبان آورده می‌شود اغلب از هوش واقعی مهم‌تر است، زیرا هوشی که نتوانید آن را با دیگران در میان بگذرید، به‌ندرت مورداستفاده قرار می‌گیرد. ازنظر اوکانر ادراک در سازمان‌ها از اهمیت بالایی برخوردارند. افراد به کمک هوش ادراکی قادر به برقراری ارتباط خواهند بود ازاین‌رو این هوش از هوش واقعی مهم‌تر است.

افرادی که از تست استعدادیابی جانسون اوکانر آنلاین برای شناسایی مهارت‌های خود استفاده کرده‌اند توانسته‌اند اطلاعات بیش‌تری درباره‌ی خود بدست آورده و به رضایت بیشتری در زندگی برسند.

توصیف تست استعدادیابی اوکانر رایگان

توصیف تست استعدادیابی اوکانر رایگان

توصیف تست استعدادیابی اوکانر رایگان

با مطالعاتی که اوکانر بروی توانمندی‌های انسانی انجام داده بود توانست استعدادهای فردی را در چند دسته زیر تقسیم بندی کند:

 1. درک بصری: در این تست، سرعت و دقت شما امتحان می‌شود. افراد با این توانایی قادر به انجام کارهای اداری و یا دفتری هستند. حسابداران و کتابدارهای توانایی بالایی در این زمینه دارند.
 2. ایده پردازی: در این مرحله از تست استعدادیابی اوکانر رایگان توانایی تولید جریانی سریع از افکار با دادن یک جمله یا سؤال مانند “اگر فردا تمام آب‌های دنیا تمام شوند، روز تو چه تغییری می‌کند؟” امتحان می‌شود. افرادی که بتوانند در این زمینه عملکرد خوبی داشته باشند اغلب در زمینه تبلیغات موفق خواهند شد.
 3. آینده‌نگری: این مورد تعیین می‌کند که نسبت تمرکز شما روی زمان حال به آینده چقدر است. این استعدادی است که با کمک آن می‌توانید احتمال‌ها را ببینید.
 4. استدلال استقرایی: در این طبقه‌بندی از تست استعدادیابی جانسون اوکانر آنلاین، توانایی شما در یافتن عنصری مشترک بین چند ایده‌، تصویر یا موضوع ناهمگون موردسنجش قرار می‌گیرد. به لحاظ نظری این توانایی باید در پزشکان وجود داشته باشد تا بتوانند علائم بیماری‌ها را به‌درستی تشخیص دهند.
 5. استدلال تحلیلی: در این تست توانایی شما در سازمان‌بندی چند مفهوم و ایده در یک دنباله یا طبقه‌بندی منطقی آزمایش می‌شود. معمولاً مهندسین نرم‌افزار در این زمینه استعداد بالایی دارند.
 6. استعداد کار با اعداد: در این مرحله از تست استعدادیابی جانسون اوکانر توانایی فرد ازنظر کار با سری و ساختار عددی موردتوجه قرار می‌گیرد.
 7. تجسم فضایی و درک ساختارها: در این تست توانایی تفکر سه‌بعدی شما آزمایش می‌شود. این استعداد با دو آزمون بلوک به‌هم‌ریخته و تا کردن کاغذ موردسنجش قرار می‌گیرد.
 8. استعداد موسیقی و تشخیص صدا: در این استعداد توانایی شما در تشخیص آهنگ صدا، گام و ریتم سنجیده می‌شود.
 9. حافظه‌ی طراحی: در این تست، یک طراحی روی یک صفحه برای مدت خاصی نمایش داده می‌شود. سپس طراحی می‌رود و یک صفحه دارای یک سری نقطه در اختیار شما قرار می‌گیرد که باید طبق حافظه نقاط را به هم وصل کنید تا به طرح موردنظر برسید.
 10.  سیلوگرام: در این تست توانایی یادگیری لغات و زبان امتحان می‌شود.
 11. حافظه‌ی عددی: در این تست توانایی شما در به خاطر سپردن اعداد موردسنجش قرار می‌گیرد.
 12. مشاهده: در این تست ۳۰ ثانیه زمان داده می‌شود تا تعدادی نقاشی تصادفی از اشیاء را حفظ کنید و سپس صفحه برمی‌گردد و باید تشخیص بدهید که چه چیزی در آن تغییر کرده است.
 13.  تشخیص و تفکیک رنگ‌ها: در این تست میزان کوررنگی شما آزمایش می‌شود. همچنین 30 یا تعداد بیشتری از یک طیف رنگی به شما نمایش داده می‌شود، شما باید آن‌ها را از تیره‌ترین تا روشن‌ترین شماره‌گذاری کنید.
 14. استعداد کار با انگشتان: در این تست ابتدا توانایی فرد برای سریع و دقیق کار کردن روی اشیاء کوچک با استفاده از انگشت امتحان می‌شود. کارگران و مهندسی خط مونتاژ کارخانه باید این توانایی را در خود داشته باشند. در مرحله‌ی دیگر از این تست، چابکی انگشتان زمان کار با ابزارهای کوچک موردبررسی قرار می‌گیرد. این قابلیت برای دندان‌پزشکان و جراحان حائز اهمیت است.
 15. شخصیت شناسی: در این تست مجموعه‌ای از کلمات به شما داده می‌شود که باید اولین کلمه‌ای که در رابطه با آن‌ها به ذهن شما می‌رسد را بگویید.
 16. واژگان: در تست استعدادیابی جانسون اوکانر آنلاین در دو مرحله سطح شما در واژگان امتحان می‌شود، چراکه اوکانر بر روی مهارت مکالمه و واژگان تأکید زیادی داشته است.

مطالعه علمی بروی توانایی‌های انسانی اولین بار توسط جانسون اوکانر انجام شد. وی معتقد بود که هر کسی دارای استعداد طبیعی است، که باید آن را پرورش داده و از آن استفاده کند. در تست استعدادیابی به شیوه جانسون اوکانر علاوه بر تمرکز بر استعدادها، به قدرت کلام شما هم اهمیت زیادی داده می‌شود. برای دانلود تست استعدادیابی جانسون اوکانر می‌توانید عبارت تست استعدادیابی جانسون اوکانر آنلاین را در گوگل سرچ کنید و توانایی‌های خود را موردسنجش قرار دهید.

مرور این مطلب در ۳۰ ثانیه

نظر سردبیر
4.2/5
نظر نویسنده
4.2/5

همچنین بخوانید

2 دیدگاه دربارهٔ «تست استعدادیابی اوکانر آنلاین + دانلود تست استعدادیابی»

 1. خیلی کارتون زشته که تو تیتر می نویسید دانلود رایگان تست استعدادیابی ولی دانلود رایگان ندارید. یک دروغگو هستید

  1. سلام دوست و همراه خوب بنیاد استعداد
   بابت سوتفاهم پیش امده بسیار متاسفیم. تست ها در دست طراحی و فرمول نویسی هستند و در بروز رسانی جدید در وب سایت قرار داده می شوند.

   با سپاس از همراهی و صبوری شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من معصومه کلانتری نویسنده،سخنران،مربی و مشاور استعدادیابی هستم؛ مدتهاست که بیشتر زمان خود را صرف تحقیق و پژوهش در حوزه استعدادیابی کرده‌ام.

از من بیشتر بدانید …