9 باور ثروت ساز غلط: باورهای مالی که شما را به خاک سیاه مینشانند را بشناسید!

باورهای ثروت ساز هستند که موقعیت مالی شما را تعیین می کنند! اینکه در زندگیتان انسان ثروتمندی هستید یا خیر؛ اینکه در زندگیتان به جای و مقام رسیده اید یا خیر، کاملا به خودتان و باورهایتان بستگی دارد. اگر بتوانید باورهای ثروت ساز را در خود به وجود بیاورید، با کمتری میزان تلاش فیزیکی، می توانید به آنچه که از این دنیا می خواهید برسید. این جهان دارای سیستمی است که بر اساس باورهای ما بنا شده و اگر ما این باورها را تغییر دهیم، این سیستم هم تغییر پیدا خواهد کرد.

 

باورهای ثروت ساز را در خود به وجود آورید تا ثروتمند شوید

باورهای ثروت ساز را در خود به وجود آورید تا ثروتمند شوید

باورهای ثروت ساز چه هستند؟

در این جهان بی نهایت باور وجود دارد! نمی توانیم دقیقا مشخص کنیم که کدام باور ثروت ساز و کدام باور فقیرانه است! اما موضوعی در اینجا وجود دارد که به سادگی ثروت ساز یا فقیرانه بود باور شما را مشخص میکند و آن هم احساسات شما است. اگر از یک باور احساس خوبی گرفتید، احساسی که آرامش حقیقی در آن وجود داشت و با لذتی پایدار و همیشگی همراه بود، آن باور ثروت ساز است و شما را به خوشبختی و سعادت می رساند. اما اگر یک باور، به هر دلیلی، حس خوبی به شما نداد و این حس مشخص می کرد که قرار است از این باور به سختی بیفتید، این یعنی باور فقیرانه است و باید آن را تغییر دهید.

تغییر باورهای مالی و ایجاد باورهای ثروت ساز با از بین بردن باورهای فقر آفرین

امروزه در سطح اینترنت اساتید مختلفی هستند که باورهای ثروت ساز را به شما آموزش می دهند و در مورد آنها صحبت می کنند! کتاب های مختلفی تحت عنوان کتاب باورهای ثروت ساز منتشر شده اند که در این راه به شما کمک می کنند؛ مقالات متعددی از جمله همین مقاله منتشر می شوند که شما بتوانید باورهای ثروت ساز را جایگزین باورهای فقر آفرین نمایید. در میان انبوه باورهای غلط که همه ی این منابع قصد ریشه کن کردن آنها را دارند، برخی باورها هستند که از مابقی پایه ای تر بوده و باید وقت بیشتری رویشان بگذارید تا آنها را از بین ببرید. در ادامه این باورها را با هم مرور خواهیم کرد.

با تغییر باورهای مالی فقر آفرین و ایجاد باورهای ثروت ساز می توانید ثروتمند شوید

با تغییر باورهای مالی فقر آفرین و ایجاد باورهای ثروت ساز می توانید ثروتمند شوید

باور اول: انسان های ثروتمند، همگی از راه نادرست به ثروت رسیده اند

اگر قصد تغییر باور ثروت و ایجاد باورهای ثروت ساز را دارید و میخواهید که ذهن خود را با باور ثروتمند شدن تربیت کنید، پس باید این باور مخرب را از بین ببرید. این جهان، جهان تفاوت هاست و نمی توان یک مسئله را به عنوان مسئله و موضوعی مطلق و غیر قابل تغییر بیان کرد. یک مسئله که مطلق هم نیست، همین باور می باشد.
درست است که امروزه افرادی هستند که از راه نادرست به ثروت می رسند، اما در نقطه ی مقابل این افراد، اشخاصی هم حضور دارند که از راه درست ثروت خود را خلق کرده اند. شما باید باورهای ثروت ساز خود را به وجود بیاورید و این کار را با تمرکز بر روی کسانی که از راه درست به ثروت رسیده اند، می توانید انجام دهید.

نسبت به افرادی که از راه نادرست به ثروت رسیده اند بی توجه باشید!

باور دوم: سرنوشت میخواهد که من فقیر باشم

برای تغییر باور ثروت و ایجاد باورهای ثروت ساز باید همواره روی ذهن خود کار کنید. یکی از باورهای ثروت ساز این است که شما قبول کنید که سرنوشت تان را خودتان تعیین میکنید. نقطه ی مقابل این باور، این است که سرنوشت شما از پیش تعیین شده و شما نمی توانید آن را تغییر دهید. این مسئله به هیچ عنوان درست نیست! برای حل این مسئله، پیشنهاد می کنیم که حتما انواع کتاب باورهای ثروت ساز را از نویسنده های مختلف بخوانید. خداوند به شما قدرت انتخاب داده و این انتخاب های شماست که سرنوشت را می سازد و هیچ چیزی از قبل مشخص شده نیست.

یکی از باورهای ثروت ساز این است که باور کنید که سرنوشت را خودتان رقم می زنید

یکی از باورهای ثروت ساز این است که باور کنید که سرنوشت را خودتان رقم می زنید

باور سوم: انسان های فقیر به خداوند نزدیک تر هستند

اگر به فکر تغییر باورهای مالی و ایجاد باورهای ثروت ساز برای خود هستید، پس باید باور کنید که خداوند بیشتر از هر کسی می خواهد که شما ثروتمند شوید. خدواند نعمات بیشماری را در این جهان قرار داده که بندگانش از آنها استفاده کنند و اگر انسانی فکر کند که با دست کشیدن از این نعمات می تواند خود را به خداوند نزدیک تر کند، در واقع به خودش ظلم کرده است
خداوند اگر نمی خواست که شما به ثروتی در این جهان بر سید، اصلا آن را نمی آفرید! پس اگر به دنبال یک باور ثروتمند شدن هستید و می خواهید یکی از بهترین باورهای ثروت ساز که بسیار قوی است و شما را خیلی سریع به ثروت میرساند را در خود به وجود آورید، این را باور کنید که خداوند بیشتر از هر کسی می خواهد که شما ثروتمند شوید.

باورم چهارم: من اگر ثروتمند شوم، نمی توانم در زندگی آرامش داشته باشم

ثروتمند شدن، دریچه هایی از آرامش را به زندگی شما باز می کند. این را باور کنید! شخص ثروتمند، شخصی است که در زندگی اش نظم و برنامه دارد و به خاطر همین نظم، هرگز از کارهای دیگرش عقب نخواهد ماند. شخص ثروتمند طوری است که پول برای او کار می کند، نه او برای پول! پس اگر به فکر تغییر باور ثروت و ایجاد باورهای ثروت ساز هستید، این موضوع را باور کنید که با ثروتمند شدن، یک زندگی سرشار از آرامش انتظار شما را می کشد. انسان های فقیر برای حل مشکلاتشان باید مداوم تلاش کنند که برای همین موضوع، قاعدتاً آرامشی در زندگی آنها نخواهد بود.

با ایجاد باورهای ثروت ساز می توانید به ثروت برسید و آرامش را در زندگیتان به وجود آورید

با ایجاد باورهای ثروت ساز می توانید به ثروت برسید و آرامش را در زندگیتان به وجود آورید

باور پنجم: پول چرک کف دست است

این یک باور غلط است! اگر به فکر تغییر باورهای مالی خودتان هستید، باید باور کنید که پول مقدس است. باید برای پول ارزش قائل شوید و بی جهت آن را صرف کارهای بیهوده نکنید. همواره به پول به دید یک چیز ارزشمند بنگرید تا بتوانید راه رسیدن به آن را بشناسید و کم کم به آن برسید. مطالعه کتاب باورهای ثروت ساز و ثروت آفرین در این جهت بیشترین کمک را به شما می کند و کم کم به شما آموزش می دهد که پول را مقدس بشمارید.

باور ششم: پول به سختی به دست می آید

باید باور کنید که در این جهان نعمت های خداوند به آسانی به دست می آیند. هر چه را باور کنید، در زندگی خود آن را تجربه خواهید کرد. اگر باور کنید که پول به سختی به دست می آید، پس ایده هایی سخت برای رسیدن به آن به ذهن شما خطور خواهد کرد. تغییر باور ثروت ساز با این کار امکان پذیر است که شما این باور مخرب را تغییر دهید و باور جدیدی را جایگزین آن کنید.

باور هفتم: من لیاقت ثروتمند شدن را ندارم

شما باید خود را لایق بدانید. اگر خداوند شما را برای زندگی در این جهان انتخاب کرده، پس معلوم می شود که لیاقت رسیدن به نعمات این جهان را هم دارید. باور کنید که لایق ترین شخص برای رسیدن به ثروت هستید تا به آن برسید. این باور ثروتمند شدن که من لایق ثروت هستم را در خود به وجود آورید که کم کم ایده های ثروت آفرین به واسطه این باور و باورهای ثروت ساز  دیگر به سراغ شما بیاید.

از انواع باورهای ثروت ساز این است که من لیاقت ثروت را دارم

از انواع باورهای ثروت ساز این است که من لیاقت ثروت را دارم

باور هشتم: فقط افراد نابغه لیاقت ثروتمند شدن دارند

این باور هم می تواند اشتباه باشد. بسیاری از افرادی که نبوغ خاص دارند را می توانید در اطراف خود مشاهده کنید که زندگی فقیرانه ای دارند یا بسیاری از آنها برای کسانی کار می کنند که شاید سطحی ترین مدارک تحصیلی را هم نداشته باشند. این مسئله نشان می دهد که ثروت از طریق ذهن و باورها به وجود می آید، نه فقط نبوغ و …! روی باورهای خود کار کنید تا بتوانید ثروت را به وجود آورید.

باور نهم: ثروتمند شوم، دوستانم را از دست خواهم داد

با ثروتمند شدن، شما وارد دنیای جدیدی می شوید و کسانی هم وارد دنیای شما خواهند شد که باور هایی مشابه شما را دارند. هرگز به این فکر نکنید که دوستانتان را از دست می دهید! با تغییر شما، جهان یا آنها را بدون اینکه ناراحت شوید، از زندگی شما خیلی ساده و راحت بیرون خواهد برد یا آنها هم مانند شما تغییر خواهند کرد. باید تمام تمرکزتان را روی خودتان بگذارید تا باورهای ثروت ساز را به وجود آورید که کم کم با تغییر باورهای مالی فقر آفرین، بتوانید به چیزی که می خواهید برسید.

باور ثروتمند شدن را در خودتان به وجود آورید که به آن برسید. این را هم همیشه به یاد داشته باشد! مواردی که در بالا ذکر کردیم، مهمترین باورهایی بودند که توضیحشان دادیم. باورهای دیگر را از طریق احساس خود می توانید تشخیص دهید که اگر فقیرانه بودند، آنها را تغییر دهید و اگر تا حدودی ثروت ساز بودند، بیشتر روی آنها کار کنید.

مرور این مطلب در ۳۰ ثانیه

نظر سردبیر
4.2/5
نظر نویسنده
4.2/5

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من معصومه کلانتری نویسنده،سخنران،مربی و مشاور استعدادیابی هستم؛ مدتهاست که بیشتر زمان خود را صرف تحقیق و پژوهش در حوزه استعدادیابی کرده‌ام.

از من بیشتر بدانید …