حقایق زندگی رابرت کیوساکی

حقایق زندگی رابرت کیوساکی

رابرت کیوساکی نویسنده کتاب پدر پولدار، پدر بی پول که یکی از کتاب های مهم در زمینه بیزینس و سرمایه گذاری حساب می شود، به عنوان یک نویسنده و سرمایه گذار موفق شناخته می که الگوی بسیار از کسانی است که به دنبال موفقیت و سرمایه گذاری هستند، رابرت یک کارآفرین است که اعتقاد دارد، همه انسان ها باید در زندگی خودشان و شیوه کنترل آینده سرمایه خود، تغییرات به وجود بیاورند و زندگی مرفه با سرمایه بالا برای خودشان دست و پا کنند.
رابرت با عرضه تفکرات مالی جدید به بیزینس و سرمایه که معمولا با  تفکرات متعارف  اکثر مردم اختلاف دارد، توانست به شهرتی جهانی بر طبق سخنان مستقیم و جسورانه خود دست پیدا کند و به یک سخنران و نویسنده دقیق و با سخاوت در تعلیم امور مالی شخصی تبدیل شود.

رابرت کیوساکی، نابغه اقتصاد و کارآفرینی

رابرت کیوساکی، نابغه اقتصاد و کارآفرینی

 

تفکرات  رابرت کیوساکی

رابرت کیوساکی یک کارآفرین و اقتصاددان باهوش است و تئوری های مختلفی در زمینه ایده های جدید و نوآورانه اقتصادی و کارآفرینی مطرح نموده است. او اعتقاد دارد که اقتصاد جهانی به شدت به کارآفرینان احتیاج دارد و با نگارش ایده های ناب و جدید اقتصادی در کتاب خود، همه علاقه ‌مندان به مسائل اقتصادی و مالی را جذب ایده های خود کرده‌ است،  تعداد زیادی از اقتصاد دانان با پیروی از ایده های نو و خلاق رابرت کیوساکی توانسته‌ اند به جایگاه های مالی و اجتماعی مهمی در زندگی اقتصادی دست پیدا کنند.
رابرات کیوساکی، تفکرات مهم و با ویژگی های کاربردی مطرح نموده است، که این نظریات ارتباط ویژه ای با سبک زندگی مردم تمام جوامع دارد، افراد موفقی همچون آنتونی رابینز و دونالد ترامپ کتاب های رابرت و میزان شاخص های جذاب وی را مورد تحسین قرار دادند، همچنین رابرت مؤسس شرکت ریچ دد می باشد و در زمینه مسائل مختلف مالی و آموزش های مالی، با شیوه های بسیار متفاوت تدریس می کند و ابعاد جدیدی از دنیای تجارت را به مردم معرفی می نماید.

 

کیوساکی: هر چه بیشتر بــه کسانی کــه می خواهند یاد بگیرند آموزش می دهم، خودم هم بیشتر یاد می گیرم

کیوساکی: هر چه بیشتر بــه کسانی کــه می خواهند یاد بگیرند آموزش می دهم، خودم هم بیشتر یاد می گیرم

 

 

توصیه های رابرت کیوساکی

رابرت کیوساکی به مسئولیت پذیری بسیار اعتقاد دارد، او معتقد است که تمامی تصمیماتی که اتخاذ می کنید، دارای یک نتیجه نهایی است  که ممکن است تعدادی به سرمایه تان آسیب برساند که صفر تا صد مسئولیت را باید خودتان به عهده بگیرید و به ارزیابی مسائل مالی زندگی خود بپردازید، او معتقد است باید به نظارت مخارج خود بپردازید، و پول خود را صرف مسائل بی خود و بدون هیچ کنترلی نکنید، و به مدیریت سرمایه، هزینه و مخارج خود بپردازید.
رابرت معتقد است هر کسی باید در وهله اول به خودش پول بدهد تا سرمایه خود را بیشتر و بیشتر کند و میزان بودجه برای محافظت از سرمایه خود بسیار دارای اهمیت است، او به زندگی بدون هیچ بدهی ای اعتقاد دارد، او می گوید هر کسی باید خودش اهداف مشخص شده و درستی را تعیین کند، همچنین رابرت به یادگیری دائم خیلی توصیه دارد و معتقد است هر کسی در هر مرحله از زندگی باید به یادگیری مداوم بپردازد.
در اکثر کتاب‌ها و سخنرانی‌های او مشاهده شده است که در مورد پول به عنوان تنها دلیل «حفظ ارتباط» مردم در جهان با همدیگر سخنان و حرف های مفیدی بیان می کند، رابرت به دلیل فن بیان و سخنوری مناسب خود موفق به تشکیل دوره های آموزشی مختلف در سراسر دنیا شده‌ است.

 

بازی رابرت کیوساکی

بازی کلش فلو یا گردش مالی که به وسیله رابرت کیوساکی به وجود آمده است، از سال ۱۹۹۶ عرضه شده است و زندگی تعداد زیادی از افراد جهان را دچار تحول کرده است، بازی گردش مالی در سری بازی های رومیزی قرار می گیرد که کاربران به وسیله این بازی در مورد مسائل مالی، افزایش توانمندی های فنی، شیوه های سرمایه گذاری و حساب کتاب دخل و خرج های زندگی، نکات مهم و مناسب و کاربردی آموزش می دهد.
در این بازی کاربران با جذاب ترین و مهم ترین مفاهیم هوش مالی آشنایی پیدا می کنند، این بازی نوع شخصیت کاربران را در جهت  ورود به زمینه های سرمایه گذاری کوچک و بزرگ و راه اندازی بیزینس های پر درآمد آماده می کند و به کاربران راهنمایی می کند که بر مسائلی همچون ترس و کاهلی در جهت رسیدن به موفقیت های بزرگ در آینده زندگی خود، غلبه کند.

کیوساکی به غلبه بر ترس و تنبلی در جهت رسیدن به اهداف تاکید فراوان داشت

کیوساکی به غلبه بر ترس و تنبلی در جهت رسیدن به اهداف تاکید فراوان داشت

 

کتاب های رابرت کیوساکی

رابرت کتاب های زیادی را در حوزه مسائل مالی به قلم نگارش درآورده است که هر یک از این کتاب ها، درس های جذابی در حوزه سرمایه گذاری و موفقیت ارائه می دهد، کتاب پدر پولدار پدر بی پول که در تمام جهان یک اثر متفاوت، جذاب، در مسائل مالی شخصی محسوب می شود، همچنان با گذشت سال ها زمان از انتشار این کتاب، به عنوان یک اثر قوی و تاثیر گذار شناخته می شود.
بمب اقتصادی دیگر کتاب رابرت است که او در این کتاب به شما راهنمایی می‌کند تا دانش خودتان را در زمینه های مربوط به حوزه های مالی افزایش دهید و نوعی سرمایه‌گذاری دقیق و مفیدی را به مرحله انجام برسانید و به هدف های خود برسید، این کتاب شیوه های مناسبی را در جهت یک سرمایه گذاری درست و هوشمندانه آموزش می دهد. این کتاب در شش فصل به بررسی مسئله راه اندازی بیزینس و سرمایه گذاری و تغییر طرز تفکر درباره پول و سرمایه می پردازد، او در این کتاب بیان می کند که یکی از بزرگترین سد هایی که در راه افرادی که قصد سرمایه گذاری دارند، عدم یا کمبود اطلاعات و آگاهی در این حوزه می باشد.
کتاب چرا ثروتمندان ثروتمندتر می شوند حدود بیست سال پس از درخشش های جهانی کتاب فوق العاده، پدر پولدار پدر بی پول، به مرحله انتشار رسید و این کتاب به مدرسه دانش آموختگی پدر پولدار به شهره رسید، همچنین رابرت کیوساکی دو کتاب به همراه میلیارد معروف و رییس جمهور حال حاضر ایالت متحده، دونالد ترامپ به قلم نگارش درآورد در زمانی که هنوز ترامپ به درجه ریاست جمهوری ایالت متحده نرسیده بود، یکی از این کتاب های مشترک ، کتاب دو مرد و یک پیام: چرا می خواهیم شما هم ثروتمند شوید است.

مرور این مطلب در ۳۰ ثانیه

نظر سردبیر
4.2/5
نظر نویسنده
4.2/5

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من معصومه کلانتری نویسنده،سخنران،مربی و مشاور استعدادیابی هستم؛ مدتهاست که بیشتر زمان خود را صرف تحقیق و پژوهش در حوزه استعدادیابی کرده‌ام.

از من بیشتر بدانید …