تابلو آرزوها (Vision Board) چیست؟ 10 قدم ساخت تابلو کائنات + نمونه

تابلو آرزوها به تابلویی می گویند که شما روی آن عکس های اهداف و رویاهای خود را می چسبانید و با تصویر سازی ذهنی و …. خود را به آنها نزدیک تر می کنید. اگر به دنبال ایده تابلو کائنات ایرانی و خارجی هستید یا این سوال برایتان پیش آمده که چگونه یک تابلو کائنات بسازم، در این مقاله با ما همراه باشید تا هم آموزش ساخت تابلو آرزوها را به شما بدهیم و هم چند عکس برای ایده تابلو آرزوها را با شما به اشتراک بگذاریم.

تابلو آرزوها به شما در رسیدن به رویاهایتان کمک خواهد کرد

تابلو آرزوها به شما در رسیدن به رویاهایتان کمک خواهد کرد

اهمیت تابلو آرزوها

خیلی از افراد ممکن است بگویند که این تابلو اثر چندانی ندارد و نمی تواند افراد را به هدفشان نزدیک کند که این کاملا اشتباه است. زمانی که شما عکس و یا هر چیزی که مربوط به هدفتان است را می بینید، یاد آن در ذهنتان زنده می شود و با تصویر سازی و … می توانید ایده هایی بیابید که به آن برسید. هم چنین با این تابلو، طبق قانون جذب، شما به آن چیزی که می خواهید توجه می کنید! پس آن را جذب خواهید کرد.

چگونه یک تابلو کائنات بسازم؟

در ادامه در 10 قدم به شما آموزش ساخت تابلو آرزوها را خواهیم داد. با ما همراه باشید.

قدم اول: شناسایی اهداف

در قدم اول شما باید اهدافتان را شناسایی کنید. باید بدانید که چه اهدافی دارید و سپس آنها را به ترتیب اولویت مشخص کنید. برای اینکه اهدافتان را مشخص کنید و آنها را با هوس ها اشتباه نگیرید، به دو نکته ی اساسی توجه کنید! اول اینکه به پنج سال بعد بیندیشید و ببینید که آیا آن هدف تغییری در زندگی شما به وجود خواهد آورد یا خیر و سپس با خود صادق باشید و ببینید که آیا واقعا به آن علاقه دارید یا صرفا برای جلب توجه دیگران یا موارد غیر مهم می خواهید به آن برسید؟!

مرحله ی اول برای ساخت تابلو آرزوها این است که اهدافتان را مشخص کنید

مرحله ی اول برای ساخت تابلو آرزوها این است که اهدافتان را مشخص کنید

قدم دوم: وسایل ساخت تابلو کائنات را آماده کنید

شما برای ساخت تابلو کائنات معمولا به یک مقوا یا تخته، چسب و ماژیک نیاز دارید. این وسایل را آماده کنید تا تا بتوانیم آموزش ساخت تابلو آرزوها را با هم شروع کنیم. اگر جواب این سوال که چگونه یک تابلو کائنات بسازم برایتان اهمیت دارد، پس از اینجای مقاله به بعد را با دقت بخوانید.

قدم سوم: بخش های مختلف تابلو کائنات را مشخص کنید

شما قرار است یک تابلو کائنات ایرانی درست کنید که در آن متوجه همه ی قسمت ها بشوید. هر انسانی در طول حیاتش، در حوزه های مختلف زندگی اش، اهدافی دارد. شما باید مبنی بر هر حوزه از زندگی تان، یک بخش و قسمت روی تابلو کائنات در نظر بگیرید. معمولا حوزه های زندگی افراد به دسته های سلامتی، ثروت، موفقیت فردی، موفقیت مالی، معنویت و روابط تقسیم می شود. بعد از اینکه دسته ها را مشخص کردید، تابلو را به بخش های مختلفی با ماژیک یا هر وسیله ی دیگر تقسیم کنید و سپس هر بخش را به یک حوزه ی خاص از زندگی اختصاص دهید.

در ساخت تابلو آرزوها، فراموش نکنید که آن را به بخش های مختلفی تقسیم کنید

در ساخت تابلو آرزوها، فراموش نکنید که آن را به بخش های مختلفی تقسیم کنید

قدم چهارم: هر بخش از تابلو کائنات را تقسیم بندی کنید

بعد از ایجاد بخش های مختلف در تابلو، برای هر هدف در هر بخش هم سعی کنید قسمت های مختلفی را به وجود آورید. شما برای هر هدف نیاز دارید که کارهای مختلفی انجام دهید که همین مسئله باعث می شود که به این قسمت ها نیازمند شوید. اصولاً در هر تابلو کائنات، برای هر هدف، شما نیاز به یک بخش برای نوشتن نام هدف، یک بخش برای چسباندن عکس های هدف خود و یک بخش هم برای نوشتن جملات انگیزشی دارید که جایگاه هر سه ی این موارد را باید در تابلو ایجاد کنید.

قدم پنجم: نام هدف خود را بنویسید

اکنون زمان آن رسیده که در بخش مربوط به نام هدف، هدفی که می خواهید به آن برسید را بنویسید. نام هدف را طوری انتخاب کنید که با هر بار دیدنش، انرژی مضاعفی بگیرید. سعی کنید که نام آن را با یک ماژیک جداگانه که رنگی متفاوت دارد بنویسید که با هر بار دیدن تابلو، کاملا چشم شما به آن بیفتد و متوجه آن شوید.

قدم ششم: تصاویر خود را بچسبانید

در این قسمت از آموزش ساخت تابلو آرزوها به شما می آموزیم که چطور تصاویر دلخواه خود را بیابید و روی تابلو بچسبانید.

شما می توانید در مجلات، روزنامه ها و …. عکس های مربوط به خواسته ی خود را بیابید و سپس روی تابلو کائنات قرار دهید! حتی می توانید توسط نرم افزار فتوشاپ عکس مربوط به هدف خود را طراحی کنید و سپس آن را چاپ کرده و روی تابلو کائنات قرار دهید.

برای تاثیر گذاری بیشتر تابلو آرزوها، تصاویر خواسته ها و اهداف خود را روی آن بچسبانید

برای تاثیر گذاری بیشتر تابلو آرزوها، تصاویر خواسته ها و اهداف خود را روی آن بچسبانید

قدم هفتم: جملات انگیزشی بنویسید

بعد از چسباندن تصاویر، نوبت به نوشتن جملات انگیزشی می رسد. جملات انگیزشی ای که می نویسد، سعی کنید که کوتاه باشند. در آن ها از عبارات منفی استفاده نکنید. طوری آنها را بنویسید که انگار به هدف خود رسیده اید و در آنها بابت رسیدنتان به هدف، خداوند را سپاس بگویید. بهتر است قسمت مربوط به جملات انگیزشی را به گونه ای طراحی کنید که بعدا بتوانید آنها را پاک کنید تا اگر در آینده از یک جمله ی خاص انرژی خوبی نگرفتید، مجبور نشوید کل تابلو را به خاطر آن عوض کنید.

قدم هشتم: تابلو را تزیین کنید

اگر به دنبال ایده تابلو کائنات هستید، ما به شما پیشنهاد می کنیم که تا آنجا که می توانید آن را تزیین کنید. این ایده تابلو آرزوها می تواند برای خیلی از افراد مثبت باشد! چرا که هر چه زیباتر باشد، در شما احساس بهتری به وجود خواهد آورد و شما بهتر می توانید خواسته ی خود را تجسم کنید.

قدم نهم: تابلو را در جایی قرار دهید که پیش رویتان باشد

فراموش نکنید که باید تابلو آرزوها را در جایی قرار دهید که دائما پیش رویتان باشد. می توانید آن را روی دیوار اتاق تان نصب کنید که با هر بار رد شدن از اتاق، آن را مشاهده کنید و از دیدنش به وجد بیایید.

فراموش نکنید که تابلو آرزوها را در جایی قرار دهید که پیش رویتان باشد

فراموش نکنید که تابلو آرزوها را در جایی قرار دهید که پیش رویتان باشد

قدم دهم: تابلو آرزوها را فراموش نکنید

خیلی از افراد تا مرحله نهم پیش می روند! اما مرحله دهم را نمی توانند به خوبی پشت سر بگذرانند. این تابلو را فراموش نکنید و هر بار که از اتاق یا جایی که تابلو را نصب کرده اید رد می شوید، نسبت به آن بی تفاوت نباشید. هر روز حداقل 5 دقیقه از وقت خود را بگذارید و به این تابلو و اهداف تان توجه کنید.  قاعدتاً کسانی که اهدافشان برایشان اهمیت داشته باشد، زمان بیشتری را برای این کار خواهند گذاشت.

در ادامه چند ایده تابلو کائنات ایرانی و خارجی برایتان قرار خواهیم داد. به واسطه ی این چند ایده تابلو آرزوها، به صورت کامل آموزش ساخت تابلو آرزوها را پشت سر خواهیم گذاشت و شما هم به پاسخ این سوال که چگونه یک تابلو کائنات بسازم، خواهید رسید. همراه ما باشید.

 

 

ساخت تابلو آرزوها

آموزش ساخت تابلو آرزوها

آموزش ساخت تابلو آرزوها

تهیه تابلو آرزوها

تهیه تابلو آرزوها

نحوه ساخت تابلو آرزوها

نحوه ساخت تابلو آرزوها

ایده تابلو آرزوها

ایده تابلو آرزوها

مرور این مطلب در ۳۰ ثانیه

نظر سردبیر
4.2/5
نظر نویسنده
4.2/5

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

من معصومه کلانتری نویسنده،سخنران،مربی و مشاور استعدادیابی هستم؛ مدتهاست که بیشتر زمان خود را صرف تحقیق و پژوهش در حوزه استعدادیابی کرده‌ام.

از من بیشتر بدانید …